Hallgatói pályázati felhívás
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem huszonnegyedik alkalommal rendezi meg a határon túli magyar anyanyelvű egyetemi hallgatók számára az ELTE Kárpát-medencei Nyári Egyetem programot 2019. július 10. és július 15. között. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem lehetőséget kíván biztosítani, hogy a hazánk határain kívül élő magyar ajkú egyetemisták az anyaországban anyanyelvükön képezhessék tovább magukat, szaktárgyuk egy-egy speciális területén. Várjuk Erdély, Felvidék, Kárpátalja, Délvidék, Muravidék és Őrvidék magyar ajkú hallgatóit Magyarország legnagyobb és első számú kutatóegyeteme által kifejezetten nekik szervezett kurzusaira. A szakmai képzésen túl széles körű kulturális programok szervezésével biztosítjuk, hogy a résztvevők megismerhessék a város nevezetességeit, valamint bepillantást nyerhessenek a pezsgő budapesti diákéletbe. A nyári egyetem munkanyelve a magyar.
Szakmai program:
A Nyári Egyetemünk mottója: Egységben a tudomány!
A Nyári Egyetem immáron 9 szekcióba várja a jelentkezőket a következő tematikákkal:
-
Gyógypedagógiai szekció: „Hass, alkoss, gyarapíts” — Művészet, kreativitás, társadalmi befogadás
-
Humántudományi szekció: Az Osztrák-Magyar Monarchia és a közép-európai identitás a 19–20. században
-
Informatikai szekció: Mesterséges intelligencia
-
Jogtudományi szekció: A titok védelmének és feltárásának jogi lehetőségei
-
Pedagógiai és Pszichológiai szekció: Mit üzen a testünk?
-
Kárpát-medencei Szakkollégiumi Hallgatói Konferencia alprogramjai
-
Tanító- és óvóképzési szekció: A digitális kor gyermekeiről – érettség, kihívások, élménypedagógia
-
Társadalomtudományi szekció: Társadalom kívülről és belülről: a szolidaritás, elvándorlás, személyiség társadalomtudományi nézőpontból
-
Természettudományi szekció: A kommunikáció
Tervezett program
- 2019. július 8. Érkezés
- 2019. július 9–14. Szakmai és szabadidős programok
- 2019. július 14. Egész napos kirándulás
- 2019. július 15. Hazautazás
További információt a szakmai programról itt találnak: www.elte.hu/karpat-medencei-nyari-egyetem
ELŐADÁS- ÉS POSZTERSZEKCIÓ
Az ELTE Kárpát-medencei Nyári Egyetemen a résztvevők előadást tarthatnak vagy posztert mutathatnak be tudományos témában (például jól sikerült félévi dolgozatuk témájából vagy szakdolgozati témájukról) a szombati napon. Célunk, hogy megismerjük egymás szakmai érdeklődési körét és beszélgessünk róla.
Az előadás időtartama 15 perc; az előadó hallgatókat kérjük, lehetőleg diasort (PowerPoint vagy PDF) vetítsenek az előadáshoz.
Az e-poszter bemutatása 10 perc, melyet kötetlen beszélgetés követ. A poszter terjedelme egy oldal. A hallgató kutatási témáját mutatja be, képekkel, ábrákkal és kevés szöveggel illusztrálva.
A diasort és az e-posztereket is projektorral vetítjük ki, nyomtatni nem szükséges a diasort és a posztert sem. A legjobban sikerült posztereket és előadásokat díjazzuk és közzétesszük a nyári egyetem honlapján is.
AZ ELŐADÁS- ÉS POSZTERSZEKCIÓRA TÖRTÉNŐ JELENTKEZÉS MENETE
Azok a jelentkezők, akik szívesen tartanának előadást vagy mutatnának be posztert szakmai munkájukról, a Nyári Egyetem online pályázati felületén a pályázatuk benyújtásakor tudják jelezni szándékukat. Az online pályázati felületen, kérjük, (1) adják meg a tervezett előadás/poszter címét, majd (2) küldjék el a nyariegyetem@inf.elte.hu e-mail címre az alábbi szempontok figyelembevételével elkészített témaleírásukat.
A témaleírás főbb szempontjai:
Az előadásokhoz egy kb. 5000 (szóköz nélkül) karakteres összefoglalóval lehet jelentkezni.
Az előadás-kivonatokban ismertessék
1. az előadás címe, szerzője, a témavezető neve és munkahelye, továbbá az előadás kulcsszavai mellett
2. a kutatás célját és szakirodalmi hátterét,
3. az alkalmazott módszereket,
4. a kutatás lebonyolítását,
5. a kutatás eredményeit.
Az összefoglalók utaljanak a kutatások elméleti és gyakorlati jelentőségére, valamint a közös elméleti, módszertani alapjaira. A jelentkezők ügyeljenek az összefoglaló szöveg koherenciájára és nyelvi megformáltságára.
A témaleírás nyelve elsősorban a magyar. A természettudományi szekcióban elfogadják a magyar mellett az angolt is. A beérkezett előadásokról és poszterekről a szekciók döntenek.
A NYÁRI EGYETEMRE TÖRTÉNŐ JELENTKEZÉS GYAKORLATI TUDNIVALÓI
PÁLYÁZÁSRA JOGOSULTAK KÖRE:
-
Határon túli felsőoktatási intézményben jelenleg tanuló vagy határon túli felsőoktatási intézményben 2018/2019-es tanév tavaszi félévben végzett hallgató;
- Magyar ajkú;
- Nem rendelkezik magyarországi állandó lakcímmel.
PÁLYÁZÁSRA NEM JOGOSULT:
-
- az, aki magyarországi felsőoktatási intézményben teljes képzésben vesz részt.
TÁMOGATÁS MÓDJA: Teljes támogatott részvétel
Támogatott státuszra kizárólag a 2018/2019-es tanév 2. félévében aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező hallgatók jelentkezhetnek.
-
- A támogatott részvételi lehetőség biztosítása és a nyári egyetem résztvevőinek kiválasztása az összes benyújtott elektronikus pályázat alapján történik differenciáltan, elsősorban tanulmányi, szakmai teljesítmény figyelembe vételével.
-
A támogatott státuszú hallgatók részére a Nyári Egyetem teljes ideje alatt a szakmai programok mellett a szállás, a napi kétszeri étkezés (reggeli és ebéd), a szervezett szabadidős programok (délutáni szabadidős programok és egynapos kirándulás) és a budapesti tömegközlekedés térítésmentesen biztosított. Az egyéb felmerülő költségekről (pl. Nyári Egyetemre utazás és hazautazás) a résztvevőknek kell gondoskodniuk.
-
Az elbírálás során a jelentkezők közül előnyt élveznek azok a hallgatók, akik először látogatnak el a Nyári Egyetemre.
JELENTKEZÉS MENETE
Kérjük, hogy a jelentkezők
1. a pályázatukat legkésőbb 2019. május 20., éjfélig (CET) adják le az online pályázati rendszerben, amely a Nyári Egyetem honlapjáról érhető el, továbbá a csatolandó mellékleteket (önéletrajz, motivációs levél, index fénymásolat, egyéb csatolható dokumentumok) töltsék fel az online regisztrációs oldalon.
2. amennyiben pályáznak a szombati előadás- és poszterszekcióra, akkor a csatolandó mellékletek mellett töltsék fel a fenti szempontrendszer alapján összeállított témaleírásukat is.
A jelentkezés kizárólag az online pályázati rendszerben nyújtható be.
AZ ONLINE PÁLYÁZÁSKOR A JELENTKEZŐKNEK AZ ALÁBBI INFORMÁCIÓKAT KELL MEGADNIUK:
-
-
A jelentkező neve,
-
A jelentkező személyes adatai (lakcím, születési név, útlevélszám – magyar állampolgárok személyi igazolvány számukat is megadhatják útlevélszám helyett),
-
Melyik évfolyamra jár(t),
-
Melyik egyetemen (volt) hallgató – ezt a végzetteknek is fel kell tüntetniük,
-
Utolsó két lezárt félévének tanulmányi átlaga.
-
Az online pályázás mellett a jelentkezőknek az alábbi dokumentumokat kell e-mailben csatolmányként elküldeniük a nyariegyetem@inf.elte.hu címre:
-
-
a tanulmányi átlagot igazoló index / leckekönyv másolata vagy a Tanulmányi Osztály által kiállított igazolás másolata,
-
önéletrajz,
-
motivációs levél.
-
Emellett csatolható még:
-
-
bármilyen további dokumentum, amely a tanulmányi teljesítményéhez kapcsolódik (pl. tanári ajánlás, TDK-oklevél),
-
a megadott szempontrendszer figyelembevételével elkészített egy oldalas témaleírás, amennyiben a jelentkező szeretne részt venni a szombati előadás- és poszterszekció alkalmain.
-
- ELTE