
Merengő – felnőtt irodalomterápiás csoportfoglalkozás
Január végén indul a Merengő – magyar nyelvű irodalom- és meseterápiás önismereti felnőtt csoport a rozsnyói Csemadokban.
Az első alkalomra 2026. január 29-én 17:00 és 19:00 óra között kerül sor, majd havonta egyszer lesznek a találkozók. A foglalkozásvezető Tegdes Egyházi Dóra, a résztvevők maximális létszáma 15 fő.
A részvételi díj: 5€/alkalom, a részvétel regisztrációhoz kötött–> tinyurl.com/merengo2026
„De mi is az az irodalomterápia/biblioterápia/meseterápia? Egy művészetterápiás módszer. A csoporton a fejlesztő, segítő biblioterápiával és a Metamorphoses Meseterápiával ismerkedhetnek meg a résztvevők. A foglalkozások középponjában egy-egy szépirodalmi mű, vagy mese áll, de sokat játszunk, beszélgetünk. Fontos megjegyezni, hogy nem irodalomelméleti foglalkozásra kell gondolni, nem boncolgatjuk a műveket tudományos szempontból. Nem diagnosztizálunk, nem gyógyítunk vagy kezelünk betegségeket és nem helyettesíti az illetékes orvosi vagy pszichológiai ellátást. A foglakozások élmény alapú események, nem módszertani oktatási célú alkalmak” – olvasható a beharangozóban.
„Mindazok jelentkezését várom, akik szeretnek közösségben lenni, akik nyitottak új emberek, gondolatok megismerésére, s akik nem rettennek vissza a játéktól sem. S mindezek mellett hajlandóak havi egy alkalommal elkötelezni magukat egy kis közösség mellett” – tette hozzá a foglalkozásvezető.
- Rozsnyó-vidék












