A Föld napja a múzeumban

2026 április 28. 9:00 - Rozsnyó

Az óvodás és alapiskolás gyerekek számára szervez környezetvédelmi témájú rendezvényt A Föld napja a múzeumban címmel a Rozsnyói Bányászati Múzeum a Szlovák-karszt Nemzeti Park Igazgatóságával együttműködve. A program játékos és élményszerű formában ismerteti meg a kicsikkel a vizes élőhelyek és lakóik világát, mint a Föld egyik legfontosabb ökoszisztémáját.

A rendezvény része lesz a békákról szóló interaktív program, mely bemutatja a kisebb gyerekeknek a barna varangy életciklusát és fontos szerepét az ökoszisztémában. A kézműves foglalkozáson aztán mindenki elkészítheti a saját békáját. A nagyobb gyerekek számára készül Andrea Balážová, a nemzeti park munkatársának Objavujeme pestrý svet živočíchov našich mokradí (Felfedezzük a mocsárvidékeink változatos állatvilágát) című előadása, mely a Szlovák-karszt vizes élőhelyeinek sokféleségét és védelmének lehetőségeit ismerteti, kiegészítve egy szórakoztató Vizes bingo játékkal.

„Az idei Föld napját a vízi világnak és észrevétlen hőseinek, a vízi előlényeknek szenteljük. Az élményközpontú oktatás és a kézműves műhely segítségével szeretnénk megmutatni a gyerekeknek, hogy a bolygónk védelme közvetlenül a saját környzetünkben kezdődik, például a Szlovák-karszt vizes élőhelyein. Reméljük, hogy ha a tanulók megértik minden egyes élőlény jelentőségét, hazaviszik magukkal azt az erős üzenetet, hogy mindannyiunk érdekében meg kell védeni a biológiai sokféleséget” – jelentette ki Badin Gabriella.

A rendezvényre 2026. április 28-án kerül sor a Sentinel Élményközpontban óvodás és alapiskolás csoportok részére. A belépődíj 1€/fő illetve 2€/fő (kézműves foglalkozással). A programon való részvételhez előzetes bejelentkezés szükséges (pedagog.galeria@banmuz.sk, 0918 364 685). A Föld napja alkalmából megvalósuló rendezvény Kassa Megye Napjának egyik kísérőprogramja.

 

Április a múzeumban: új kiállítás, Föld napja, megyenap

  • Prékop-i, Rozsnyó-vidék