
Bálint-napi öko-kézműves műhely
Bálint-napra egyedi családi programot kínál a gyerekeknek és szüleiknek a Rozsnyói Bányászati Múzeum. Az ökológiai tematikájú kézműves foglalkozás azoknak szól, akiknek fontos a környezetvédelem, a hulladék újrafelhasználása, erre tanítják a gyermekeiket is, és szeretnek együtt alkotni a kicsikkel.
A foglalkozásra 2025. február 14-én 16:00 és 18:00 óra között kerül sor a Sentinel Élményközpontban. A megadott időkereten belül bármikor lehet érkezni, a kézműveskedésre azonban érdemes legalább 30 percet hagyni. A résztvevők használt reklámbannerekből fognak kulcstartót, egyszerű pénztárcát vagy irattartót készíteni.
A reklámbannerek PVC-ből készülnek, ami a harmadik leggyakrabban használt műanyag a Földön, azonban az újrahasznosítás szempontjából a legproblémásabbak közé tartozik – részletezték a szervezők. Ugyanakkor tartós és érdekesen színezett alapanyag, amit a kézműves foglalkozáson kreatívan fel lehet használni, ezzel is csökkentve a hulladék mennyiségét.
A rendezvény helyszíne egyszerre legfeljebb 20 személy befogadására alkalmas. A belépődíj 3 €/fő.
Bővebb tájékoztatás és regisztráció: info@banmuz.sk, 0940 108 384.
- pr-i, Rozsnyó-vidék











