Lezajlott a vers- és prózamondó verseny járási fordulója

Lezajlott a vers- és prózamondó verseny járási fordulója

A tavasz közeledte iskoláink számára többek között a Tompa Mihály Vers- és Prózamondó Versenyre való felkészülést is jelenti. Az iskolai válogatók után most Rozsnyón is lezajlott a járási forduló, melyet jövő hónapban a kerületi megmérettetés követ. A döntőre, a vers- és prózamondók, verséneklők és lírai színpadok jubileumi, 25. országos seregszemléjére hagyományosan Rimaszombatban kerül sor április 28. és 30. között.

tompa 2016

A járási forduló városunkban március 11-én, ezen a kicsit szeles, de napsütéses tavaszi napon zajlott. A városházán nagy volt a zsongás és az izgalom, a versenyzők négy kategóriában szerepeltek. Az iskolát éppen csak elkezdő legkisebbektől a középiskolás diákokig mindenki igyekezett tudása, tehetsége legjavát adni, és pajkos, humoros vagy éppen mélyenszántóan komoly produkciójával meggyőzni a zsűrit és persze a hallgatóságot.

DSCF9115

A délelőtt hamar eltelt és rövid szünet után a zsűri kihirdette az eredményeket. Az aranysávos helyezést elért versenyzők továbbjutottak a kerületi fordulóra, április 23-án Szepsiben ők képviselik majd járásunkat:

I. kategória vers:

Porubán Krisztián (Tornagörgői AI)

Pál-Balázs Anna Vivien (Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája)

I. kategória próza:

Orosz Gábor (Fábry Zoltán Alapiskola és Szakközépiskola, Rozsnyó)

Smajda Bernadett (Szádalmási AI)

II. kategória vers:

Kristóf Áron (Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája)

Veres Saskia (Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája)

II. kategória próza:

Tóth Bence (Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája)

Zoller Alexandra (Dénes György AI, Pelsőc)

III. kategória vers:

Rajczi Liliána (Szádalmási AI)

Gyenes Orsolya (Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája)

III. kategória próza:

Korintus Réka (Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája)

Papp Márton (Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája)

IV. kategória vers:

Gresa Dávid (Fábry Zoltán Alapiskola és Szakközépiskola, Rozsnyó)

IV. kategória próza:

Szabó Dózsa Marek (P. J. Šafárik Gimnázium)

Minden versenyzőnek, nyertesnek, felkészítő pedagógusnak gratulálunk, a továbbjutóknak pedig sok sikert kívánunk a következő fordulókhoz!

-pr-i, rozsnyovidek.sk

 

 Hagyj üzenetet