Lezajlott a járási szavalóverseny, jöhet a tavaszi szünet

Mozgalmasan telt a tavaszi szünet előtti utolsó péntek délelőttje annak a közel nyolcvan diáknak, akik a szép szó ünnepére gyűltek össze a rozsnyói városházán. Március 3-án a Tompa Mihály Vers- és Prózamondó Verseny járási fordulójának négy kategóriájában versengtek a környék legügyesebb szavalói és prózamondói.

dscf4485page1

A verseny szervezője, a Csemadok Rozsnyói Területi Választmánya nevében Füzék Erzsébet köszöntötte a jelenlévő tanulókat, felkészítő és kísérő pedagógusokat, szülőket. Az izgalmas és tartalmas megmérettetés után Tóth Sándorral és a zsűrielnökökkel együtt adták át az okleveleket, díjakat a versenyzőknek. Az aranysávos helyezést elért diákok a nagykaposi kerületi fordulón képviselik majd járásunkat:

I. kategória vers
Tokár Lorena, Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája
Orosz Gábor, Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája

dscf4513

dscf4491

II. kategória vers
Veres Saskia, Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája
Pál-Baláž Anna Vivien, Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája

dscf4571

dscf4569

III. kategória vers
Tohol Scarlett, Dénes György Alapiskola, Pelsőc
Uličný Lucia, Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája

IV. kategória vers
Gyenes Orsolya, P. J. Šafárik Gimnázium, Rozsnyó

dscf4535

I. kategória próza
Lengyel Levente, Tornagörgői Alapiskola
Kórintus Beáta, Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája

II. kategória próza
Tóth Bence, Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája
Zoller Alexandra, Dénes György Alapiskola, Pelsőc
Jánosdeák Ákos, Szádalmási Alapiskola

dscf4545dscf4581

III. kategória próza
Pap Márton, Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája
Kórintus Réka, Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája

dscf4591

IV. kategória próza
Gresa Dávid, Fábry Zoltán Alapiskola és Szakközépiskola, Rozsnyó

dscf4538

dscf4546dscf4525dscf4533

A verseny iránt nemcsak a szavalók és prózamondók részéről volt nagy érdeklődés, mint a szervezőktől megtudtuk, a megzenésített vers kategóriába is benevezett három helyi együttes, akik majd az országos elődöntőn (kerületin) kapcsolódnak be a megmérettetésbe. A Tompa Mihály nevét viselő verseny XXVI. évfolyamának országos döntőjére április 27. és 29. között kerül sor Rimaszombatban.

  • pr-i, rozsnyovidek