Közösségi tánc Rozsnyó főterén az összetartozás jegyében

2026 június 4. 15:45 - Rozsnyó

Rozsnyó is egyike az „Összetartozás tánca” rendezvény központi helyszíneinek, amelyet a nemzeti összetartozás napján, 2026. június 4-én szerveznek számos településen. 

A nemzeti emléknapon 15:45 órakor egyszerre perdülnek táncra a résztvevők három központi helyszínen: Rozsnyó főterén, a komáromi Klapka téren és Dunaszerdahelyen, a Csaplár Benedek VMK előtti téren, illetve a kezdeményezéshez csatlakozó további helyeken.

Az „Összetartozás tánca” nem csak egy esemény a sok közül, hanem olyan pillanat, amikor egy egész közösség egyszerre mozdul – hangsúlyozzák a szervezők, akik az összetartozás élményét egy közös koreográfiával szeretnék erősíteni. Szándékuk szerint minden évben más tájegység hagyományait állítják a középpontba, idén Gömörre esett a választás. A rendezvény weboldalán „A pozsonyi sétatéren” polgári táncok mellett gömöri táncok („Van két lovam”) koreográfiája is elérhető, ezt kell begyakorolniuk a jelentkező csoportoknak a közös tánchoz.

A rendezvény közösségi oldalán megjelent felhívás szerint még mindig jelentkezhetnek további néptánccsoportok, óvodák, alapiskolák vagy akár baráti társaságok az egy időben, párhuzamosan több városban zajló táncos „összekapcsolódáshoz”.

„Még csatlakozhattok a központi helyszínek valamelyikén – Rozsnyó, Komárom, Dunaszerdahely – vagy a saját településeteken, barátokkal, családokkal, tánccsoportokkal, iskolákkal, civil közösségekkel! Táncoljátok el az „összetartozás táncát”, készítsetek videót, és küldjétek el nekünk! Mi pedig feltesszük az oldalunkra” – bíztatták a résztvevőket. A szervezők elérhetősége: zinkvass@gmail.com, regisztrálni az alábbi linken lehet: https://www.osszetartozastanca.sk/regisztracio/

  • Rozsnyó-vidék